Kokie pasąmoniniai įsitikinimai riboja jūsų finansinę gerovę?
Ar kada nors susimąstėte kodėl vienas žmogus išlaidauja ne pagal galimybes, kitas kaupia ir taupo, nieko sau neleisdamas, dar kitas nori lyg strutis slėpti galvą smėlyje, kad tik nereikėtų pažvelgti į savo finansinę situaciją.
Svarbiausias dalykas lemiantis mūsų finansinę sėkmę gyvenime yra mūsų įsitikinimai. Kalbu tiek apie įsitikinimus pinigų atžvilgiu, tiek įsitikinimus apie save.
Tai, kuo mes tikime daro įtaka tam, kaip mes jaučiamės ir kaip elgiamės su pinigais, kokius sprendimus priimame gyvenime.
Didžioji dalis mūsų įsitikinimų suformuoti ankstyvoje vaikystėje ir yra nesąmoningi. Jie veikia mūsų realybę per emocijas, o būtent emocijos lemia 95% mūsų sprendimų.
Ribojančių pasąmoninių įsitikinimų įtaka gali pasireikšti per tingėjimą, per nesidomėjimą tuo, kas galėtų pagerinti finansinę situaciją, kaip nenoras planuoti savo finansus, kaip kaltės jausmas turint daugiau ar prašant pakelti algą, kaip nesuvokiamas poreikis kuo greičiau atsikratyti pinigais jų gavus – išleisti, atiduoti, ar kaip kitaip. Veikiami pasąmoninių ribojančių įsitikinimų mes randame pasiteisinimų ir atidėliojame, delsiame, trypčiojame vietoje.
Kartą priėmus kažkokią mintį kaip tiesą, jai tapus įsitikinimu ji tampa mūsų realybę ir likimu. Aišku tik iki kol įsisąmoninsime kokiu įsitikinimu remiasi mūsų jausmai ir elgesys ir užduosime sau klausimą „Ar išties yra taip, ar tikrai tuo tikiu?“.
Taigi itin svarbu kelti klausimus sau patiems, ištraukti į sąmonės šviesą, įsivardinti savo įsitikinimus, kad atpažintume ribojančius įsitikinimus.
Gal jūsų finansiniai įsitikinimai yra pozityvūs ir veda jus į gerovę ir klestėjimą. Tačiau labai tikėtina jog net turint pozityvią pasaulėžiūra galite turėti kažkiek neįsisąmonintų ribojančių įsitikinimų veikiančių iš pasalų. Argi nebūtų nuostabu atsikratyti šiais greičio ribotuvais nuo savo pakilimo tako?
Leiskimės į žvejybą, užbaikite žemiau pateiktus klausimus ir jūsų atsakymai padės jums atpažinti savo ribojančius įsitikinimus.
- Pinigai yra…
- Pinigai man reiškia…
- Nesu finansiškai laisvas (-a) nes…
- Norėčiau turėti daugiau pinigų, tačiau…
- Mano svajonė yra….. tačiau negaliu to įgyvendinti nes…
Kartais mes kokio nors įgūdžio trūkumą laikome kliūtimi, tačiau įgūdžio galima išmokti. Jei atsakėte jog kažko nemokate, nežinote, nesugebate, kapstykite giliau ir klauskite savęs jei jums reikalingas šis įgūdis, žinios ar gebėjimas kodėl to dar neįgijote?
- Ar dar neišmokau… (pavyzdžiui anglų kalbos) nors man reikia jog mano tikslui įgyvendinti nes…
Ko nors neturėjimas taip pat yra tik pasiteisinimas po kuriuo greičiausiai slypi kažkas dar. Juk tai visuomet galima įsigyti, pasiskolinti ar sugalvoti kaip apsieiti be to ir vis tiek padaryti tą patį. Jei sakote sau jog tokį darbą, apie kokį svajojote galėtumėte gauti tik didmiestyje, o negalite persikraustyti ir negalite važinėtis į kitą miestą dirbti nes neturite automobilio manau sutiksite jog pasitelkus kūrybingumą šias kliūtis galima būtų išspręsti. Gal kažkas jau iš jūsų miestelio važinėja į darbą didmiestyje ir galėtumėte susitarti vykti kartu. Gal vis tik galite imti ir persikelti, tiesiog atsisakote tą mintį svarstyti ir verta iškelti sau eilę Kodėl… klausimų.
Apskritai kelkite sau kuo daugiau klausimų apie savo motyvus, savo sprendimus, jausmus, galimybes, klauskite to, į ką nežinote atsakymo. Mūsų pasąmonė sunkiai priima teiginius, todėl afirmacijas tenka kartoti tūkstančius kartų, kad pasąmonė atkreiptų dėmesį. Tačiau užduok pasąmonei klausimą ir ji tuoj pat imasi darbo ieškoti atsakymo.
Kviečiu pasidalinti kokius savo ribojančius įsitikinimus identifikavote ir užsiregistruoti į nemokamą webinarą „Pasąmoninių įsitikinimų įtaka jūsų finansams„, kurio metu atskleisite savo giliausius vaikystėje suformuotus pasąmoninius gerovės blokus ir sužinosite kaip galima perrašyti šias pasąmonines programas.
Add A Comment